Technologie Heron

Základní výbava rámových elektrocentrál Heron:

AVR (Automatic Voltage Regulation)

AVR - Automatické elektronické vyrovnávání napětí Systém automatického elektronického vyrovnávání napětí, které svou kvalitou výstupního napětí (vyhlazení do ±5%) umožňuje napájet jak běžné spotřebiče, tak jemnou elektroniku (UPS, PC, elektronářadí s regulací apod.). Nicméně při napájení jemné elektroniky, je potřeba používat prodlužovací kabel s přepěťovou ochranou. Napájené zařízení je tak ochráněno před krátkými (špičkovými) pulzy vyššího napětí než jmenovitého. Toto krátké přepětí může být způsobeno nejen elektrocentrálou samotnou, ale i jiným současně připojeným spotřebičem.

Automatický systém kontroly hladiny oleje

Automatický systém kontroly hladiny oleje Tento systém v případě nízkého stavu oleje v klikové skříni automaticky vypne motor. Stroj je tak chráněn před poškozením, které by nastalo v případě úniku oleje z motorové skříně. POZOR tento systém nenahrazuje pravidelnou kontrolu hladiny oleje.

Motor Heron

Motor Heron V elektrocentrálách a čerpadlech Heron jsou osazeny výkonné a spolehlivé motory moderní konstrukce. Z funkčního principu se jedná o vzduchem chlazený čtyřtaktní motor s rozvodem OHV. Odlehčená skříň motoru pozitivně ovlivňuje celkovou hmotnost stroje.

Velká nádrž

Velká nádrž Ve standardním vybavení všech benzínových agregátů umožní provoz v rozmezí 8 až 15 hodin bez nutnosti doplňování paliva (závisí na zatížení). Nádrž je umístěna v horní části stroje, takže lze snadno doplňovat palivo.

Masivní trubkový rám

Masivní trubkový rám Chrání elektrocentrály a čerpadla před poškozením a ulehčuje přepravu zařízení. Pro vybrané typy elektrocentrál lze dokoupit podvozek pro snadné přemisťování celého zařízení. Možnost dokoupení podvozku lze zkontrolovat v dostupném příslušenství, které se zobrazuje u produktu.

Výstup 12 V DC

Výstup 12 V DC Všechny elektrocentrály jsou vybaveny stejnosměrným výstupem 12 V. Tento výstup lze použít pro nabíjení akumulátorů, nebo pro napájení libovolného 12V spotřebiče.

Voltmetr

Voltmetr Zobrazuje aktuální stav napětí na výstupu z generátoru. U třífázových elektrocentrál zobrazuje napětí ve 400V větvi. Slouží pro kontrolní zobrazení výstupního napětí.

Palivoznak

Palivoznak Umožňuje sledovat stav paliva v nádrži bez nutnosti jejího otevření (neplatí pro plynové elektrocentrály).

Nadstandardní vybavení, které je součástí pouze některých typů elektrocentrál:

Digitální měřič motohodin

Digitální měřič motohodin Jsou jím vybaveny všechny generátory s jmenovitým výkonem nad 2kW. Umožňuje především jednoduše sledovat servisní intervaly.

AGM baterie

AGM baterie Všechny elektrocentrály s elektrickým startováním jsou vybaveny AGM akumulátorem.

Elektrické startování

Elektrické startování Výkonnější typy elektrocentrál Heron jsou vybaveny elektrickým startovacím systémem, který zvyšuje komfort obsluhy.

Svařování

Svařování Svařovací agregáty jsou zařízení, která vyžadují velmi kvalitní a výkonný napájecí zdroj. Proto je jasně zdůrazněno, ke kterým typům lze svařovací agregáty připojit. Elektrocentrála musí mít alespoň 2x větší jmenovitý výkon, než je příkon svářečky. Viz přehled použití elektrocentrál.

Vybavení digitálních elektrocentrál HERON:

Inteligentní plyn

Inteligentní plyn Inteligentní regulace chodu motoru zajišťuje optimální otáčky motoru v závislosti na jeho zatížení elektrickými spotřebiči. Snižuje tím spotřebu paliva až o 40%.

Elektronická kontrola generátoru

Elektronická kontrola generátoru Sleduje a řídí procesy v elektrické i motorové části přístroje. V případě mezních hodnot jednotka generující proud automaticky vypne, tak aby nedošlo k poškození stroje. Poté, co se hodnoty dostanou do normálního stavu, ji opět spustí.

Jemná elektronika

Jemná elektronika Umožňují připojení jemné elektroniky citlivé na kolísání napětí a frekvence. Lze připojit i lékařské přístroje. Díky zabudovanému invertorovému systému má výstupní napětí čistě sinusový průběh. Invertorový systém je polovodičová výkonová elektronika, která generuje výstupní sinusový signál. Je tím eliminováno jakékoliv zvlnění a výkyvy napětí, které by mohl produkovat samotný generátor.

Digitální elektrocentrály Heron

Digitální elektrocentrály Heron Digitální elektrocentrály Heron představují technologický skvost mezi elektrocentrálami. Inovativním řešením motoru s multipólovým alternátorem a použitím invertorové technologie bylo dosaženo dokonalé výstupní sinusové křivky a kvality výstupního napětí za současného snížení hmotnosti a rozměrů centrály o více než 50% oproti konvenčím zařízením. Tyto generátory se vyznačují mimořádně tichým chodem, malými rozměry a nízkou hmotností.

Použitý čtyřtaktní motor se vyznačuje velmi nízkou spotřebou benzínu (Natural 95). Je to dáno inteligentním řízením otáček v závislosti na spotřebě připojených spotřebičů. Tím jsou tyto elektrocentrály až o 40 % ekonomičtější, než běžné generátory. Generátory této řady jsou standardně vybavené systémy automatické ochrany před přetížením, přehřátím a nebezpečným poklesem hladiny oleje.

Graf - Průběhy napětí

Samotný multipólový generátor generuje třífázové napětí, které je následně upraveno v elektronice zabudovaného invertoru. Na výstupu invertoru, a tedy i elektrocentrály, je čistě sinusové jednofázové napětí 230 V / 50 Hz. Tím je zabezpečen spolehlivý chod i těch nejcitlivějších spotřebičů.

Unikátní systém labyrintového nuceného chlazení zabezpečuje optimální chlazení všech součástí elektrocentrály a zajišťuje tak ideální podmínky pro její práci.

Digitální elektrocentrála Heron

Digitální generátory Heron splňují náročné emisní normy EURO 2. Jejich hlučnost je díky jedinečné konstrukci o 10% nižší, než stanovuje evropská norma 200/14/EC.

Díky snadné přemístitelnosti a kvalitnímu výstupu lze pomocí digitálních elektrocentrál Heron napájet elektrické nářadí, domácí spotřebiče a jemnou elektroniku včetně televize, videa, počítače, rádia i přístrojovou techniku všeho druhu, včetně tak citlivých, jako jsou lékařské přístroje. Stejně dobře jsou použitelné jako rychlý, lehký, tichý a výkonný zdroj elektrické energie na chatách, lodích či na cestách. Výstupem 12V je možné napájet také spotřebiče na jednosměrné 12V napětí, případně dobíjet 12V akumulátory.


i Elektrocentrály.cz Copyright © 2017 Lipis.cz. Všechna práva vyhrazena.
e-shop Tescoma : nerezové nádobí Tescoma, hrnce, sady Tescoma